PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

Het Nederlands oorlogsarchief moet volledig openbaar worden
Er moet een Europees cyberleger komen
Alle leerlingen moeten elk jaar minimaal één boek lezen over de Tweede Wereldoorlog
Bevrijdingsdag moet elk jaar een nationale feestdag worden
Westerse landen moeten humanitaire hulp bieden aan landen onder het bewind van een dictator
Het is beter als de opkomstplicht heringevoerd wordt | NK Debatteren finale
Iedere jongere moet één zomervakantie doorbrengen op een legerkazerne
Oorlogen moeten op onbewoond terrein worden uitgevochten
NAVO-landen moeten stoppen met het gebruik van gewapende drones
Israël moet de blokkade op de Gazastrook opheffen

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Het Spreekwoordendebat

In debatten komen vaak spreekwoorden voorbij om een boodschap kracht bij te zetten. Je zult politici horen over ‘van de regen in de drup vallen’, ‘blij maken met een dode

BLOG

Waarom debatteren met jouw basisschoolklas?

BLOG

Waarom debatteren met jouw havo/vwo-leerlingen?