PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

*NIEUW Herdenken op 4 mei moet ook altijd slachtoffers van recente conflicten omvatten
Het Nederlands oorlogsarchief moet volledig openbaar worden
Het is beter als Nederland zich altijd neutraal opstelt in internationale kwesties over vrede en conflict
Er moet een Europees cyberleger komen
Dodenherdenking moet elk jaar door een school worden georganiseerd
Iedereen moet een jaar in het leger na de middelbare school – NK Debatteren vmbo
Westerse landen moeten humanitaire hulp bieden aan landen onder het bewind van een dictator
Het is beter als de opkomstplicht heringevoerd wordt | NK Debatteren finale
De verwarming mag enkel gebruikt worden tussen 1 december en 1 februari
NAVO-landen moeten stoppen met het gebruik van gewapende drones

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Decemberstellingen

De maand december brengt naast veel gezelligheid, ook veel voer debat! Sinterklaas, het vuurwerkverbod en thema’s rondom kerst: over welk thema debatteer jij met je klas?

BLOG

Tips voor een sterke conclusiebeurt

Er is altijd een laatste beurt waarin jij in enkele minuten de jury moet overtuigen dat jouw team dit debat heeft gewonnen. Het hele debat bespreken vinden leerlingen vaak lastig.

BLOG

Verkiezingsdebat versus speldebat: de grootste verschillen

Op 22 november gaan we naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezingen. Als je ooit een debattraining hebt gevolgd, dan weet je dat er veel verschillen zijn tussen een verkiezingsdebat