PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

Promoten van democratische waarden door buitenlandse overheden in conflictgebieden doet meer goed dan kwaad
Het zou beter zijn als bepaalde beroepsgroepen (zoals boeren, docenten en zorgmedewerkers) permanent vertegenwoordigd zijn in de Tweede Kamer*
Een vaccinatieverplichting doet meer goed dan kwaad
Demonstraties tijdens een pandemie doen meer kwaad dan goed
De verantwoordelijkheid voor eerlijke kleding ligt bij de consument
Steunbetuigingen van beroemdheden aan politici zijn slecht voor de democratie
Tijdens rampen moeten plunderaars dubbel zo zwaar gestraft worden
Ouders mogen alleen scheiden als zij dit goed met hun kinderen hebben overlegd
Nederland heeft de verantwoordelijkheid om gelijke rechten voor LGBTQ+’s in andere landen te bevorderen
Mensen in ontwikkelingslanden helpen is goed voor ons eigen land

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Waarom debatteren met jouw vmbo-klas?

Is debatonderwijs iets voor op het vmbo? Ja! Debatteren is juist iets voor het vmbo waar jongeren vaak veel meer kunnen dan ze zelf denken. Ga debateren!

BLOG

Een goed betoog: zo onthoud je ‘m!

In deze blog geven we je drie tips hoe jij jouw betoog beter onthoudt: het geheugenpaleis, oefenen en niet uit je hoofd leren.

BLOG

Themales Kinderboekenweek & begrijpend lezen

In onze themalessen koppelen we inhoud aan actualiteit. In deze les vind je twee oefeningen over de Kinderboekenweek en begrijpend lezen.