PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

*NIEUW* Op de verjaardag van de conciërge moeten de leerlingen het werk van de conciërge overnemen
Er moet een minimumleeftijd van 25 jaar komen voor de Klarnabankpas – NK Debatteren havo/vwo
Fast fashion moet worden verboden – NK Debatteren havo/vwo
Verlanglijstjes voor cadeaus moeten worden afgeschaft
Er moet een vierdaagse werkweek komen in alle sectoren – NK Debatteren havo/vwo
Het moet verboden worden om te vertellen wie op je Sinterklaaslootje staat
Het moet verboden worden voor Nederlanders om op vakantie te gaan naar landen met onderdrukkende regimes
Kunstmatige intelligentie is de oplossing voor het personeelstekort
*ACTUEEL Op Internationale Vrouwendag moeten alle vrouwen vrij zijn
Je moet zelf kunnen bepalen wanneer in het schooljaar je op vakantie gaat

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Tips voor een sterke conclusiebeurt

Er is altijd een laatste beurt waarin jij in enkele minuten de jury moet overtuigen dat jouw team dit debat heeft gewonnen. Het hele debat bespreken vinden leerlingen vaak lastig.

BLOG

Verkiezingsdebat versus speldebat: de grootste verschillen

Op 22 november gaan we naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezingen. Als je ooit een debattraining hebt gevolgd, dan weet je dat er veel verschillen zijn tussen een verkiezingsdebat

BLOG

Waarom debatteren met jouw mbo-studenten?

Debatonderwijs in de klas leert mbo’ers mondiger worden en voor hun eigen mening op te komen. Het is daarmee ook een goede voorbereiding op de overstap naar de arbeidsmarkt of