PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

*NIEUW* Op de verjaardag van de conciërge moeten de leerlingen het werk van de conciërge overnemen
Socialemediagebruikers dienen hun echte naam te gebruiken, bevestigd via identiteitscontrole – NK Debatteren havo/vwo
Tijdens verkiezingsdebatten moeten alle uitspraken live worden gecontroleerd door een onafhankelijke factchecker – NK Debatteren havo/vwo
Defensie moet internationaal ingezet kunnen worden om oorlogsmisdadigers op te sporen en uit te leveren – NK Debatteren havo/vwo
Scholen moeten AI vakoverstijgend toevoegen aan het curriculum, met ruimte voor verschillende aanpakken per vak – NK Debatteren havo/vwo
Bij code oranje moeten alle scholen dicht
Rap en hiphop moeten een vast onderdeel worden van de Poëzieweek
Verlanglijstjes voor cadeaus moeten worden afgeschaft
De helft van al het geld voor wetenschappelijk onderzoek moet naar klimaatoplossingen gaan
Sinterklaassnoepgoed moet verboden worden

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Racisme en diversiteit

Hoe bespreek je racisme in de klas? Wij delen stellingen en tips om het thema racisme en diversiteit op een veilige manier in de klas te bespreken.

BLOG

Tips voor een sterke conclusiebeurt

Er is altijd een laatste beurt waarin jij in enkele minuten de jury moet overtuigen dat jouw team dit debat heeft gewonnen. Het hele debat bespreken vinden leerlingen vaak lastig.

BLOG

Online debatteren

Debatteren terwijl de hele klas thuiszit: hoe pak je dat aan? We delen werkvormen en online tools om een debat online te kunnen voeren!