PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

Er moet een minimumleeftijd van 25 jaar komen voor de Klarnabankpas – NK Debatteren havo/vwo
Fast fashion moet worden verboden – NK Debatteren havo/vwo
Gourmetten met kerst moet verboden worden
Er moet een vierdaagse werkweek komen in alle sectoren – NK Debatteren havo/vwo
Het moet verboden worden om te vertellen wie op je Sinterklaaslootje staat
Het moet verboden worden voor Nederlanders om op vakantie te gaan naar landen met onderdrukkende regimes
Kunstmatige intelligentie is de oplossing voor het personeelstekort
Wie zijn goede voornemens van afgelopen jaar niet heeft waargemaakt, moet tot Oud & Nieuw een foute kersttrui aan
Pensioengerechtigden moeten vijf uur per week mentor zijn van een starter in hun sector
Eén dag per week moeten werkende ouders ruilen met hun schoolgaande kinderen

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Jureren: debatteren is meer dan argumenteren

De combinatie van argumentatie en presentatie maken een debat. Maar waarom en wat vinden wij belangrijk voor een sterke presentatie? Dat vertellen we in deze blog.

BLOG

Debatteren bij alle vakken

In deze blog bespreken we hoe debat bij elk vak ingezet kan worden.

BLOG

Decemberstellingen

De maand december brengt naast veel gezelligheid, ook veel voer debat! Sinterklaas, het vuurwerkverbod en thema’s rondom kerst: over welk thema debatteer jij met je klas?