PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

*NIEUW* Alleen veehouders die wolfwerende maatregelen treffen moeten compensatie krijgen voor doodgebeten vee
*NIEUW* Wilde dieren die mensen aanvallen moeten gevangen worden genomen
Je moet altijd eerlijk zijn tegen je vrienden – NK Debatteren vmbo
Nederland moet migratie aanpakken door te investeren in onderwijs en banen in ontwikkelingslanden – NK Debatteren vmbo
Het salaris van militairen moet altijd 10% hoger zijn dan dat van andere publieke beroepen – NK Debatteren vmbo
Na overlijden vervallen alle erfenissen aan de staat
Kinderen mogen bepalen wat er gebeurt met hun kinderbijslag
Er moeten actuele natuurweetjes komen in elk NOS journaal
Socialemediagebruikers dienen hun echte naam te gebruiken, bevestigd via identiteitscontrole – NK Debatteren havo/vwo
Tijdens verkiezingsdebatten moeten alle uitspraken live worden gecontroleerd door een onafhankelijke factchecker – NK Debatteren havo/vwo

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Debatteren op het vmbo: durf en doe!

Wij zijn ervan overtuigd dat debatteren juist iets is voor het vmbo, waar jongeren vaak veel meer kunnen dan ze zelf denken! In de vmbo-klassen van het Comenius College in

BLOG

Energizers: een vliegende start met debat

Met een energizer geef start je de les positief en actief, waardoor leerlingen zich meer op hun gemak voelen en meteen aan staan. We leggen hier uit wat een energizer

BLOG

Met stijlfiguren speechen!

In deze blog word je meegenomen in de wondere wereld van stijlfiguren. Hoe zet je ‘stijl’ in om je argumenten sterker te maken?