DEBATOEFENINGEN
Test - Werkvormen
De estafettespeech, het ballondebat, het verplichte woordendebat. In onze werkvormen vind je actieve oefeningen die je met (een deel van) de klas kunt uitvoeren. Gericht op zowel presentatie als argumentatie en teamwork. Het niveau per oefening verschilt; gebruik het filter om de werkvormen en oefeningen per onderwijsniveau te vinden.
Filter
In beraad
Het doel van een beraad is niet om enkel de ander te overtuigen van jouw oplossing, maar om samen tot de beste oplossing te komen.
Whoosh Boing Pow!
Snel reageren, goed luisteren en plezier hebben in falen staan bij deze opdracht centraal.
Wandelende koning
Bij deze energizer wordt veel bewogen en moeten de leerlingen alert zijn.
Alfabetspel
Improviseren, taalgebruik en plezier maken staan bij deze energizer centraal.
Horen, zien en zwijgen
Leerlingen weten dat stemgebruik en houding belangrijk zijn, maar hoe belangrijk, dat leren ze met deze werkvorm!
Het Debat Op Voeten
Hierbij begin je vanuit een neutrale positie. Deze vorm kan goed ingezet worden om gevoelige onderwerpen bespreekbaar te maken zoals racisme, genderongelijkheid en seksuele diversiteit.