PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

*NIEUW* Gourmetten met kerst moet verboden worden
*NIEUW* Iedereen die kerst viert moet naar een kerstmis in de kerk
De helft van al het geld voor wetenschappelijk onderzoek moet naar klimaatoplossingen gaan
Een formatie mag maximaal 100 dagen duren, anders komen er nieuwe verkiezingen
Er moet een specifieke jongerenzetel in Tweede Kamer komen
Het inplannen van toetsen in de week na een vakantie moet worden verboden
Op Halloween moeten docenten verplicht in kostuum naar school komen
Er moet een wettelijk maximum komen op het campagnebudget van politieke partijen
Het is beter als de Gouden Koets terugkeert op Prinsjesdag
Elke basisschool moet AI-lessen geven

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Meer zelfvertrouwen tijdens het spreken

Voor een groep spreken kan erg eng zijn! Daarom delen wij drie tips die wij toepassen om leerlingen te helpen over hun spreekangst heen te komen.

BLOG

Tips voor een sterke conclusiebeurt

Er is altijd een laatste beurt waarin jij in enkele minuten de jury moet overtuigen dat jouw team dit debat heeft gewonnen. Het hele debat bespreken vinden leerlingen vaak lastig.

BLOG

Jureren: debatteren is meer dan argumenteren

De combinatie van argumentatie en presentatie maken een debat. Maar waarom en wat vinden wij belangrijk voor een sterke presentatie? Dat vertellen we in deze blog.