PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

De helft van al het geld voor wetenschappelijk onderzoek moet naar klimaatoplossingen gaan
Op dierendag mag geen vlees worden verkocht
Op een tropische dag* moeten alle leerlingen vrij krijgen van school
Iedereen moet een vogelhuisje hebben in de tuin of op het balkon
Nederland moet het initiatief nemen voor een Europees watermanagementbeleid
Het is beter als er bij het kerstdiner geen vlees wordt gegeten
Bij een hittegolf mogen Nederlanders maximaal 50 liter water per dag verbruiken (NK-onderbouw)
Nederland moet fossiele grondstoffen uit onderdrukkende regimes boycotten | NK Debatteren finale
Vleesreclames moeten worden verboden
Mensen zonder geldig vervoersbewijs moeten als straf herfstbladeren van het spoor verwijderen

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Tips voor een sterke conclusiebeurt

Er is altijd een laatste beurt waarin jij in enkele minuten de jury moet overtuigen dat jouw team dit debat heeft gewonnen. Het hele debat bespreken vinden leerlingen vaak lastig.

BLOG

Toernooivoorbereiding: hoe doe ik dat nu eigenlijk?

Debattoernooien zijn altijd een feestje, maar het vraagt ook een goede voorbereiding. Om je een eindje op weg te helpen, zetten we het voorbereidingsproces hier uiteen.

Een goede weerleggingsbeurt

Tijdens een parlementair debat brengen de eerste twee sprekers van beide teams veel verschillende argumenten en weerleggingen in. Het is aan de derde sprekers om hierin orde te scheppen. Best