PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

Stemmen moet verplicht worden
Ouders moeten bij de Tweede Kamerverkiezingen een extra stem krijgen voor hun minderjarige kinderen

Bekijk bijpassende debatvormen!

Bekijk debatvormen

Oefenen met argumentatie en presentatie?

Bekijk oefeningen
Nederland moet geboortebeperking als voorwaarde stellen voor ontwikkelingshulp
Ontwikkelingshulp moet alleen aan lokale bedrijven worden verstrekt
Nederland moet een dictatuur worden
Kinderen moeten zelf hun mentor kunnen kiezen
Jongeren moeten tot hun 25e betaald worden om te stemmen
Integratie- en asielbeleid moet voortaan per nationaal referendum worden goedgekeurd
Iedereen mag vanaf zijn of haar twaalfde de politiek in

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Energizers: een vliegende start met debat

Met een energizer geef start je de les positief en actief, waardoor leerlingen zich meer op hun gemak voelen en meteen aan staan. We leggen hier uit wat een energizer

BLOG

Hoe geef je een goede conclusiebeurt?

Hoe kan een leerling de conclusiebeurt het beste aanpakken? In deze blog staan drie tips over hoe je dit doet!

BLOG

Waarom debatteren met jouw vmbo-klas?

Is debatonderwijs iets voor op het vmbo? Ja! Debatteren is juist iets voor het vmbo waar jongeren vaak veel meer kunnen dan ze zelf denken. Ga debateren!