TRAINING VOOR DOCENTEN IN HET MIDDELBAAR BEROEPSONDERWIJS
Docententraining in het mbo
Het zet je de eerste stappen in debatteren met je klas? Welke werkvormen zijn er? Hoe geef je studenten de juiste feedback? En hoe breng je eigenlijk de verdieping aan in een (examen)debat? Tijdens onze trainingen voor docenten in het middelbaar beroepsonderwijs nemen we je hierin mee. We laten zien hoe je al je studenten overtuigend leert spreken, zowel de heel drukke als de meer schuchtere student. Je krijgt praktische handvatten mee waarmee je direct kunt debatteren in jouw klas. We gaan aan de slag met theorie en oefenen met verschillende werkvormen. Daarnaast ga je natuurlijk ook zelf debatteren én debatten beoordelen.
Hebben jullie als school specifieke vragen? De trainingen worden naar wens op maat gemaakt. Neem voor overleg contact met ons op via [email protected], we denken graag met je mee!
Training: Debatteren in het MBO
Deze training is geschikt voor docenten die beginnen met debatteren op het mbo en voor alle vakgroepen, zoals Nederlands en Burgerschap. Hoewel we in deze training focussen op de basisprincipes van debatteren, is deze training ook geschikt voor ervaren debatdocenten. Aan de hand van jouw leervragen en wensen wordt de training volledig op maat gemaakt. Na afloop krijg je een handleiding met uitgewerkte theorie en werkvormen mee. We raden aan om deze training te volgen alvorens een verdiepende training af te nemen.
Verdiepende training: Examineren en Beoordelen
Deze training is geschikt voor de vakgroep Nederlands of docenten die een debatteam begeleiden. We focussen op het beoordelen van debatten maar ook op het geven van feedback. Hoe kun je een student door middel van een beoordeling ook daadwerkelijk verder helpen? Als een hele vakgroep de training volgt, worden alle studenten op eenzelfde manier beoordeeld: hierdoor ontstaat er consistentie en betrouwbaarheid. Fijn voor studenten én docenten. Aan de hand van jouw leervragen en wensen wordt de training volledig op maat gemaakt. Deze training is een vervolg op de training Debatteren in het mbo en kan gecombineerd worden met de verdiepende training Argumenteren en Structureren.
Verdiepende training: Argumenteren en Structureren
Deze training is geschikt voor de vakgroep Nederlands, docenten die een debatteam begeleiden en andere docenten met debatervaring. We focussen in deze training op het strategisch voorbereiden van debatten: hoe kan je als docent zorgen voor meer diversiteit en diepgang in de argumentatie van je studenten? Daarnaast ligt de focus op inhoudelijk sterke weerleggingen en het behouden van structuur in een speech. Aan de hand van jouw leervragen en wensen wordt de training volledig op maat gemaakt. Deze training een vervolg op de training Debatteren in het mbo en kan gecombineerd worden met de verdiepingscursus Examineren en Beoordelen.
Wij geven onze trainingen graag bij jullie op school of je kunt de training volgen bij ons op locatie.
Kosten | Duur | Aantal deelnemers | Data | |
Op school | Dag: €1.450 Dagdeel: €750 | In overleg. | Tussen de 6 en 12 deelnemers | In overleg. |
Bij ons op locatie | Individueel: €450 Duo: €600 | Debatteren in het mbo: 9:30 tot 16:00 Verdiepende training: 13:00 tot 17:00 | Tussen de 4 en 10 deelnemers | Donderdag 12 juni 2025, Amsterdam Donderdag 30 oktober 2025, regio Noord (exacte locatie n.t.b.) Vrijdag 13 februari 2026, Amsterdam Donderdag 11 juni 2026, regio Zuid (exacte locatie n.t.b.) |
De vermelde prijzen voor de docententrainingen zijn excl. btw

DOCENT ENGELS
“Veel concrete tips en oefeningen en we hebben zelf veel gedebatteerd. Heel erg inspirerend, ik heb nog meer zin om debatlessen te gaan geven”

Heb je een vraag over onze docententraining?
Bel Mirjam via 035-6252051 of neem contact op per mail.

Mirjam Harink
Projectmanager Trainingen
Waarom starten met debat in de klas?
Ons deskundige trainers

Esther Hijman
Trainer

Nienke Both
Trainer

Nienke van der Linden
Trainer

Steg Snelders
Trainer
