PRIKKELEND EN ACTUEEL

Stellingen

Mogen ouders altijd op je telefoon meekijken? Moeten alcoholproducten twee keer zo duur worden? En als de oorlog voorbij is, moeten vluchtelingen dan terug naar hun eigen land? Op deze pagina vind je meer dan 500 stellingen. Prikkelend én actueel, te selecteren op thema en niveau en voer voor debat! Kies samen een stelling en projecteer deze met een timer op het digibord om het debat direct te starten. Veel debatplezier!

Filter

Toelichting niveaus:
Niveau 1 en 2 zijn voor beginnende debaters, niveau 3 en 4 zijn geschikt voor meer ervaren debaters.

Alle kinderen moeten één keer per week spelen met een asielzoeker van hun leeftijd
Europa moet één land worden
Vluchtelingen moeten gelijk bij de grens evenredig verdeeld worden over de Nederlandse gemeenten
Huishoudens die meer dan twee keer modaal verdienen moeten een vluchteling in huis nemen
Het EU-budget voor grensbewaking* moet besteed worden aan het verbeteren van leefomstandigheden in Afrikaanse landen
Het is beter als landsgrenzen worden afgeschaft
Er moet een EU-vluchtelingeneiland komen waar elk Europees land om de beurt een jaar verantwoordelijk voor is
Vanaf aankomst in Nederland moeten alle asielzoekers taalles krijgen
Vluchtelingen die de wet overtreden moeten per direct terug naar hun eigen land
Vluchtelingen moeten uitsluitend nog worden opgevangen in de regio van herkomst

Maandelijks nieuwe stellingen in je mail ontvangen? Schrijf je dan in voor onze lestipmail!

Maak het debatteren in de klas nóg makkelijker! Projecteer de stelling groot op het digibord in de klas. Met een timer voor de spreektijden en een bel die afgaat als de tijd voorbij is.

LESMATERIAAL

Zelf een stelling maken?

Een goede stelling is dé basis voor een goed debat. Maar, hoe bedenk je een stelling? Is deze duidelijk genoeg? Zijn er voldoende voor- en tegenargumenten? Wij formuleerden 7 criteria en een oefening om je kennis te testen. Leuk voor docenten én leerlingen om mee te oefenen.

Ook interessant voor jou

BLOG

Foto’s en uitslag NK Debatteren onderbouw 2022-2023

Op zaterdag 13 mei 2023 was het NK Debatteren onderbouw 2022-2023. De volledige uitslag inclusief alle scores vind je hier!

BLOG

Een goed betoog: maak ‘m onvergetelijk

Dat iemand jouw betoog onthoudt is zelfs essentieel om diegene te overtuigen. Daarom geven we je in deze blog drie tips om ervoor te zorgen dat luisteraars jouw speech onthouden.

BLOG

School als oefenplaats voor burgerschap

De ‘Wet verduidelijking van de burgerschapsopdracht aan scholen in het funderend onderwijs’ is per 1 augustus ingegaan. Dit aangescherpte wetsvoorstel biedt duidelijkheid aan scholen in het basis- en middelbaar onderwijs